praca za granicą
 
 
FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania.
Staraliśmy się odpowiadać krótko i precyzyjnie.

Jobleer ogólnie

Jobleer kto to taki?
Jobleer to imię wyszukiwarki ofert pracy. Znajdziesz tu największy w Polsce zbiór odnośników do aktualnych ofert pracy publikowanych na ponad 100 serwisach. Naszym zdaniem poszukiwanie pracy to poważne zajęcie, my chcemy je jak najbardziej uprzyjemnić.
Tysiące ofert pracy dziennie! Jak to możliwe?
Dziennie przybywa kilka tysięcy nowych linków do ofert pracy. To absolutny rekord. Jeśli wiesz, że jakaś inna strona nas pobiła koniecznie daj znać. Tak duża liczba jest możliwa, ponieważ Jobleer jest wyszukiwarką ofert pracy, która pobiera listy ofert (w postaci linków) ze stron internetowych z ogłoszeniami, ze stron firm pośrednictwa pracy oraz innych źródeł. Pobiera je z całego Inetrnetu. Staramy się posyłać królika wszędzie tam gdzie może być praca. Im więcej ofert zdobędziemy do naszej wyszukiwarki, tym szybciej znajdziesz wymarzoną pracę.
Kim wy właściwie jesteście?
Wydawcą wyszukiwarki Jobleer jest firma IPB Capital z Gdyni. Zatrudniamy kilka osób tworząc małą firmę, chociaż ostatnio zespół się szybko rozrasta. Naszą misją jest stworzenie najlepszej wyszukiwarki ofert pracy na polskim rynku, dlatego poświęcamy jej całą naszą uwagę. Jeśli jesteś dobry w branży internetowej chętnie widzimy Cię w naszym zespole.
Dlaczego powinienem skorzystać z Jobleer, aby znaleźć pracę?
To nasze ulubione pytanie. Wypracowaliśmy już definicję. "Bez straty czasu! Codzienne wertowanie setek ofert pracy w kilkudziesięciu serwisach jest czasochłonne i nudne, dla tego z pomocą przychodzi Jobleer - przyjazna wyszukiwarka ofert pracy - prosta i przejrzysta w obsłudze. Jobleer jest całkowicie darmowy, dla poszukujących pracy". Ponadto posiadamy więcej aktualnych ofert pracy (linków do nich) niż ktokolwiek inny! Udostępniamy również intuicyjny interfejs, na którym nie ma zbędnych funkcji i opisów.
Nie mogę dodać swojego CV?
Gdyż nie można go dodać. Jeśli przyjmiemy definicję, że "portal pracy" to serwis, który publikuje oferty pracy oraz przetwarza bazę CV to Jobleer portalem pracy na pewno nie jest. Zadaniem Jobleer jest przeszukiwanie całego Internetu w celu znalezienia odnośników do ofert pracy, aby za jednym słowem kluczowym odszukać jak największą ich liczbę. Jobleer jest wyszukiwarką ofert pracy i nie ma, co kombinować.
Czy powinienem skontaktować się z Jobleer jeśli chcę zapytać się o daną pracę?
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnej oferty skontaktuj się z firmą, która ją dodała. Jobleer ją tylko znalazł, reszta zależy od Ciebie.
Czy mogę zapisać moje informacje w Jobleer?
Nie ma takiej potrzeby. Zastanawialiśmy się czy warto wprowadzać tak dużo funkcji do tak prostego narzędzia. W Google też nic nie zapisujesz :) Wkrótce dodamy kilka nowych funkcji zapisu w wersji JobleerMania.
Jestem obcokrajowcem, czy też znajdę tu pracę?
Tak, o ile szukasz pracy w Polsce. Zależy to jednak od szczegółów ogłoszeń.
"Praca za granicą", czy to dla Polaków?
Tak. Obecnie duże grono Polaków pracuje za granicą, dla tego ułatwiamy im dotarcie do ofert z całego świata. Publikujemy linki do ogłoszeń, kierowanych do polskich pracowników będących już np. w RPA, albo dopiero wybierających się tam. Zgodzisz się, że jest to bardzo praktyczne?
Czy mogę dodać ofertę bezpośrednio do Jobleer?
Nie. Najlepiej ogłoszenie możesz dodać w serwisach pracy, które przeszukujemy.
Gdzie znajdę listę źródeł, które przeszukuje Jobleer?
To jest strzeżona tajemnica gdzie wysyłamy królika. W miesiącu dodajemy kilka nowych źródeł, tam gdzie pojawia się ruch w ogłoszeniach. Wydawcy serwisów wiedzą, że warto dać się znaleźć, a z naszej strony nie chcemy, aby zabrakło nikogo.

Porady jak szukać

Trafność wyników, może coś bliżej o mechanizmie?
Rozważmy taką sytuację. Jesteś architektem i intuicyjnie wpisujesz w okno wyszukiwarki słowo kluczowe "architekt". Linki segregowane są od najświeższych "Dziś" do ostatnich z 30 dni, a więc znacząca jest data dodania oferty. Jednocześnie mechanizm skanujący przeszukuje ogłoszenia pod kątem doboru słów kluczowych. Czasami w treści linku nie ma słowa kluczowego, ale jest ono w ofercie. Nie bez znaczenia jest Twoja twórczość, ponieważ architekt to nie tylko ktoś od architektury systemów internetowych ;)
Jak mogę starać się o pracę?
Gdy już jesteś na stornie z ofertą to oznacza, że surfujesz na wodach po za nasza jurysdykcją. Postępuj zgodnie z zaleceniami serwisu na którym jest interesująca cię oferta. Na niektórych ogłoszeniach można znaleźć formularz zgłoszeniowy - wystarczy kliknąć na pole "podanie o pracę".

Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat danego ogłoszenia, to powinieneś skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą lub pośrednikiem.
W jaki sposób mogę przeglądać oferty według lokalizacji, branży czy danego zawodu?
Używaj słów kluczowych, które najlepiej charakteryzują Twoje oczekiwania. Jeśli taka oferta jest w sieci to z dużym prawdopodobieństwem ją znajdziemy.
Dlaczego nie ma szukania zaawansowanego?
Przeszukujemy ponad 100 serwisów. Każdy inny w swojej złożoności. Nie chcemy, abyś przeoczył ofertę, ponieważ serwis, który przeszukujemy nie uwzględnia jakiegoś pola.
Pisaliście, że nie ma opłat, a opłaty są?
I dalej tak twierdzimy, Jobleer jest całkowicie darmowy, dla poszukujących pracy. Przeszukujemy też serwisy w pełni skomercjalizowane, które pobierają opłatę za przeglądanie szczegółów ofert. Nic na to nie poradzimy, nie mamy z tego żadnego grosza. Nie faworyzujemy ich też w wynikach, ale nie chcemy, aby ich zabrakło. Kto wie może tam czeka oferta, dla Ciebie, zdecyduj sam.
Czasami oferta jest nie aktualna, czy mogę ją zobaczyć?
Bywa i tak, ktoś dostał już pracę. Oferty usuwają pracodawcy lub pośrednicy, my nie mamy na to wpływu. Na pewno obok jest kilka równie interesujących ogłoszeń.
Jak mogę zasugerować abyście nanieśli jakieś poprawki?
Najbardziej lubimy jak dzielisz się z nami Twoimi uwagami. Jeśli Internauta napisze list, że przycisk "Szukaj ofert" jest za daleko od okna wyszukiwarki, oznacza to, że myślą tak tysiące ludzi, dla tego Twoja opinia zawsze jest czytana i kontemplowana. Przejdź tutaj, na dole strony jest formularz lub wyślij e-mail Jobleer@Jobleer.pl w temacie napisz. Porada.
Ostrzeżenie!
Nie daj się tylko przyłapać swojemu szefowi na tym, że przeglądasz nasz serwis :)

Dla wydawców WWW

Co to jest JobleerPartner?
Jeśli na twojej stronie są oferty pracy, a my publikujemy do nich linki to mówimy, że uczestniczysz w programie JobleerPartner. Nie wiąże się to z żadnymi opłatami.
Dlaczego warto, aby Jobleer czytał moją stronę?
Podstawową korzyścią jest generowanie dodatkowego ruchu na stronę partnera. Zależnie od popularności Twojej strony, ten ruch będzie zauważalny lub nie, jednak na tle innych ofert pracy warto, aby nie zabrakło Twojej oferty. Przejdzie ona przez pierwszą stronę z wynikami naszej wyszukiwarki. Zwykle za dodatkowe akcje promowania strony np. w Google słono płacisz. Pamiętaj także, że zwiększasz szanse pracodawcy na zainteresowanie jego ofertą.
Jak mogę dodać listę ofert pracy, albo stronę internetową z ogłoszeniami o pracę do rezultatów wyszukiwania?
Dostarcz nam link do Twojej strony. To nie jest istotne czy masz duży portal, czy mały, czy jesteś pośrednikiem pracy. Zobaczymy, co da się zrobić i damy Ci odpowiednie wskazówki.
Jak mogę usunąć nieaktualne listy z ofertami pracy z waszej strony internetowej?
Jobleer nie jest stroną jak inne, które oferują pracę. Będziemy potrzebować skierowania do stron(y), w której umieściłeś informację o nieaktualnych listach prac. Lista pojawi się w naszej wyszukiwarce, tylko wtedy, gdy będzie nadal aktywna na Twojej stronie, z której pobieramy informacje.
W jaki sposób wprowadzone dane z ofertą pracy zostają wysyłane?
Istnieją dwa sposoby wysyłania Twoich danych o pracy:

Opcja 1: Uzyskujemy plik z tymi danymi z Twojego serwera FTP.
Opcja 2: Uzyskujemy plik z tymi danymi z Twojej strony internetowej.
Jak często moje dane z ofertą pracy będą czytane?
Będą czytane regularnie. Codziennie lub co godzinę zależnie od profilu strony.
Czy pobieracie opłaty za dodanie ogłoszeń do wyników wyszukiwania?
Nie pobieramy żadnej opłaty instalacyjnej oraz opłat za wyświetlanie linków z wynikami do Twojej strony.
Po jakim czasie ogłoszenie, które zamieściłem ukaże się w wynikach wyszukiwania?
Jeśli będziemy musieli wykonać robota na indywidualne życzenie, który czyta informacje z Twojej strony, to może to zająć kilka dni.
Jak Jobleer to robi, że linki do ofert z mojej strony są publikowane tutaj?
Jobleer mówiąc językiem Internetu to robocik, a nawet kilka tysięcy robocików rozesłanych w miejsca gdzie mogą znajdować się oferty pracy. Gdy już znajdzie ofertę to zapamiętuje link do niej, następnie szuka odpowiednich słów kluczowych i publikuje go w wyszukiwarce. To tak w wielkim skrócie.
Jak często Jobleer będzie odwiedzał moją witrynę?
Przeciętne Jobleer będzie wchodził na Twoją witrynę raz dziennie, aby sprawdzić nowe oferty pracy. Generalnie, Jobleer nie powinien odwiedzać twojej strony częściej niż raz na godzinę. Jeśli tylko zauważysz, że Jobleer nadużywa dostępu do Twojej witryny, to bezzwłocznie skontaktuj się z nami, abyśmy mogli skarcić króliczka.
Co mam zrobić, jeśli nie chcę, aby Jobleer czytał części mojej witryny, albo w ogóle jej nie czytał?
To proste, wystarczy, abyś się z nami skontaktował poprzez wysłanie maila. Zobacz z czego rezygnujesz. Odpowiadamy na to kilka pytań wyżej.
 
   
©Jobleer.com